Susumu RG2012N-1133-D-T5
RG2012N-1133-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1133-D-T5
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1133-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-1133-D-T5
QUANTITY
RG2012N-1133-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1133-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1133-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1133-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1133-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1133-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1133-D-T5
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 20-65A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M6 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 82MM datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 3/4W 2512 datasheet.pdf