Susumu RG2012N-1210-B-T1
RG2012N-1210-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1210-B-T1
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1210-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-1210-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-1210-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1210-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1210-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1210-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1210-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1210-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-1210-B-T1
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
Crystal 37.5000MHz 10ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% 0905 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 7/8" datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SR BTS PC 12A 19 ASY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf