Susumu RG2012N-133-W-T1
RG2012N-133-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-133-W-T1
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-133-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-133-W-T1
QUANTITY
RG2012N-133-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-133-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-133-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-133-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-133-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-133-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-133-W-T1
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 42POS datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .1W 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN M8 MALE 5POS datasheet.pdf