Susumu RG2012N-1431-D-T5
RG2012N-1431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1431-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1431-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-1431-D-T5
QUANTITY
RG2012N-1431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1431-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1431-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1431-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1431-D-T5
IDC CABLE - MKR16K/MC16M/MPD16K datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 840MA 66 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP SPDT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SW 400V DO219-M datasheet.pdf