Susumu RG2012N-1580-W-T1
RG2012N-1580-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1580-W-T1
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1580-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-1580-W-T1
QUANTITY
RG2012N-1580-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1580-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1580-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1580-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1580-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1580-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-1580-W-T1
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 486VWM 777VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf