Susumu RG2012N-161-C-T5
RG2012N-161-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-161-C-T5
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-161-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-161-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-161-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-161-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-161-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-161-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-161-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-161-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-161-C-T5
LAMP NEON RED 250V PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 18K OHM 5% AXL datasheet.pdf
KIT DEV EVAL H8S/2378 LCD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
4610-12 DIE BLADE datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ARBOR HOLESAW 7/16" HEX datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf