Susumu RG2012N-161-W-T5
RG2012N-161-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-161-W-T5
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-161-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-161-W-T5
QUANTITY
RG2012N-161-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-161-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-161-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-161-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-161-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-161-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-161-W-T5
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.49A 136 MOHM datasheet.pdf
IC XO LVPECL PROGR 8-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf