Susumu RG2012N-181-W-T5
RG2012N-181-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-181-W-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-181-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-181-W-T5
QUANTITY
RG2012N-181-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-181-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-181-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-181-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-181-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-181-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-181-W-T5
MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 10BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP RCVR LVDS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 82V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 210K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
LED SPACER 3MM T-1 BLACK 28MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf