Susumu RG2012N-1913-D-T5
RG2012N-1913-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1913-D-T5
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1913-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-1913-D-T5
QUANTITY
RG2012N-1913-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1913-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1913-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1913-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1913-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1913-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1913-D-T5
MICROVOLT/BANA PLUG CORD 36" RED datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 160PS .050" SLD datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 15A M80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 4A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
IC EEPROM datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS F D-SUB R/A .370 datasheet.pdf