Susumu RG2012N-201-D-T5
RG2012N-201-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-201-D-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-201-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-201-D-T5
QUANTITY
RG2012N-201-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-201-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-201-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-201-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-201-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-201-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-201-D-T5
IC TRANSCVR 3ST 8BIT BIDIR 20DIP datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-09VOU datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 10POS 5ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 27.3VC P600 datasheet.pdf
S2L-SMT3.50/18/180G 3.5 BK datasheet.pdf
GDT 400V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
60 MHz, 2000 V/us Monolithic Op Amp IC datasheet.pdf