Susumu RG2012N-2213-C-T5
RG2012N-2213-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2213-C-T5
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2213-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-2213-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-2213-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2213-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2213-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2213-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2213-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2213-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2213-C-T5
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 7POS F SCREW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 5A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 6POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT R/A SMT 1MM 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 22POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf