Susumu RG2012N-223-W-T1
RG2012N-223-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-223-W-T1
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-223-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-223-W-T1
QUANTITY
RG2012N-223-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-223-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-223-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-223-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-223-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-223-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-223-W-T1
CER RESONATOR 4.00MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 25E 8.25KV BOLT datasheet.pdf
SITE LIC SDI PHY TRI-RATE ECP3 datasheet.pdf
CABLE 40COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf