Susumu RG2012N-223-W-T1
RG2012N-223-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-223-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-223-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-223-W-T1
QUANTITY
RG2012N-223-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-223-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-223-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-223-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-223-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-223-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-223-W-T1
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR QUAD 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf