Susumu RG2012N-2373-W-T5
RG2012N-2373-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2373-W-T5
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2373-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-2373-W-T5
QUANTITY
RG2012N-2373-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2373-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2373-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2373-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2373-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2373-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2373-W-T5
CONNECT PORT X2 FOR SMART ENERGY datasheet.pdf
CONN RECPT 120POS 1.27MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO-215AA datasheet.pdf
RESONATOR CER 4.00MHZ SMD datasheet.pdf