Susumu RG2012N-242-W-T5
RG2012N-242-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-242-W-T5
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-242-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-242-W-T5
QUANTITY
RG2012N-242-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-242-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-242-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-242-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-242-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-242-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-242-W-T5
DIODE VAR CAP 30V 20MA SOD-323 datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 5A TO220AB datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 6.2A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf