Susumu RG2012N-271-C-T5
RG2012N-271-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-271-C-T5
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-271-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-271-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-271-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-271-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-271-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-271-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-271-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-271-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-271-C-T5
IC FPGA 256 I/O 352MBGA datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR SYNC 2.8V 8SOIC datasheet.pdf
IC MICROMON 5V W/PBRST SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf