Susumu RG2012N-2870-W-T1
RG2012N-2870-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2870-W-T1
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2870-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-2870-W-T1
QUANTITY
RG2012N-2870-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2870-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2870-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2870-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2870-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2870-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-2870-W-T1
METRAL HDR RA PF 4X6 datasheet.pdf
IC DESERIAL LVDS 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 4POS 5MM GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A D2PAK datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/04/180 1.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 65POS .050 THRUHL datasheet.pdf