Susumu RG2012N-2943-B-T1
RG2012N-2943-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2943-B-T1
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2943-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-2943-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-2943-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2943-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2943-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2943-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2943-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2943-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-2943-B-T1
LED RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 17POS datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 17.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A 8SOP datasheet.pdf