Susumu RG2012N-301-C-T5
RG2012N-301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-301-C-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-301-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-301-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-301-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-301-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-301-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-301-C-T5
IDC CABLE - MSR10K/MC10F/MSR10K datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.06A 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 30W datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0606 datasheet.pdf