Susumu RG2012N-303-W-T1
RG2012N-303-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-303-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-303-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-303-W-T1
QUANTITY
RG2012N-303-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-303-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-303-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-303-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-303-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-303-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-303-W-T1
IC AMP AUDIO MONO/STER AB 10MSOP datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .182 OHM 3W 1% datasheet.pdf
SW ROTARY 4P 3POS NONSHORT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 2W 10MM NC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
JVN RELAY (FLUX-RESISTANCE TYPE, datasheet.pdf
F3SJ-A0520P55 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf