Susumu RG2012N-304-W-T5
RG2012N-304-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-304-W-T5
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-304-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-304-W-T5
QUANTITY
RG2012N-304-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-304-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-304-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-304-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-304-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-304-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-304-W-T5
ECX-3A SMD CRYSTAL KIT 27 VALUES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 240VAC datasheet.pdf