Susumu RG2012N-3160-D-T5
RG2012N-3160-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3160-D-T5
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3160-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-3160-D-T5
QUANTITY
RG2012N-3160-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3160-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3160-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3160-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3160-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3160-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-3160-D-T5
LED ORANGE DIFF 2SMD datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 90POS DUAL STR W/W datasheet.pdf
IC TRIPLE DVR/RCVR LP 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR LV 6-MICROPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL C-MEMS OSCILLATOR datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
EFHBPR200TABLOCK.210O K datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf