Susumu RG2012N-3323-C-T5
RG2012N-3323-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3323-C-T5
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3323-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-3323-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-3323-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3323-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3323-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3323-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3323-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3323-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-3323-C-T5
DEKAFIX GW 6 MARKED 78 50/CD datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 280POS 0.8MM T/H datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CIR 7C 7#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf