Susumu RG2012N-333-B-T1
RG2012N-333-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-333-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-333-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-333-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-333-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-333-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-333-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-333-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-333-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-333-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-333-B-T1
IC DATA SELECTOR/MUX QUAD 16SOP datasheet.pdf
CONN COVER TERM BLOCK 4POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SEAL PLUNG SPDT 3A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf