Susumu RG2012N-3401-P-T1
RG2012N-3401-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3401-P-T1
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3401-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-3401-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-3401-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3401-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3401-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3401-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3401-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3401-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-3401-P-T1
CONN HEADER 50POS SMT VERT 30AU datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
TST P REC 130LO BI GRN TPBR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 20A DO5 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/17/180 3.5 BK datasheet.pdf
KIT STARTER DOLPHIN 902MHZ datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 7 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
BP CENTER RTM MULTIGIG RT 2R datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CAP FILM 120 NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf