Susumu RG2012N-3401-W-T5
RG2012N-3401-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3401-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3401-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-3401-W-T5
QUANTITY
RG2012N-3401-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3401-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3401-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3401-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3401-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3401-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-3401-W-T5
IC 8 CHANNEL DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
LED SS DUAL HRED/RED DFF PCB 5MM datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 75V 250A TO-92 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 305M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
15 kV ESD Protected, 2.7 V to 3.6 V Serial Port Transceivers with Green Idle⑩ IC datasheet.pdf