Susumu RG2012N-3571-B-T1
RG2012N-3571-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3571-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3571-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-3571-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-3571-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3571-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3571-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3571-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3571-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3571-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-3571-B-T1
IC OCTAL BUS TRANSCEIVER 20-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PWR SUP 12V 10W .90A datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.68MM datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf