Susumu RG2012N-3831-C-T5
RG2012N-3831-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3831-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.83KOHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3831-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-3831-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-3831-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3831-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3831-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3831-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3831-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3831-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-3831-C-T5
CAP CER 390PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 90POS T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
PMI CAP BLUE 15/32 MOUNT HOLE datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 24V datasheet.pdf
MINIPCIE BOARD GPS RECEIVER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf