Susumu RG2012N-4123-W-T1
RG2012N-4123-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4123-W-T1
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4123-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-4123-W-T1
QUANTITY
RG2012N-4123-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4123-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4123-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4123-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4123-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4123-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-4123-W-T1
INDUCT ARRAY 2 COIL 284NH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W DO15 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
WDK LD/35 120VDC RD TP- datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf