Susumu RG2012N-4222-B-T1
RG2012N-4222-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4222-B-T1
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4222-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-4222-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-4222-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4222-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4222-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4222-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4222-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4222-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-4222-B-T1
TRIMMER 200 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT W/FEMALE JACKSCREW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 310MA 670 MOHM datasheet.pdf
TOOL FOR SEALED RING/SPADE/BUTT datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
OSC XO 210.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 31MA 47 OHM SMD datasheet.pdf