Susumu RG2012N-431-C-T5
RG2012N-431-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-431-C-T5
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-431-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-431-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-431-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-431-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-431-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-431-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-431-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-431-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-431-C-T5
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 1.2KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
UM4254 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 0.75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf