Susumu RG2012N-433-B-T5
RG2012N-433-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-433-B-T5
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-433-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-433-B-T5
QUANTITY
RG2012N-433-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-433-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-433-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-433-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-433-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-433-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-433-B-T5
CONN RCPT 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FEM SKT BLD POL/S.R. datasheet.pdf
AM8475E501 ARTWORK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 630MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOLDER FOR FC/SC/ST PLUGS datasheet.pdf
IC USB 2.0-10/100 ETH CRTL 56QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf