Susumu RG2012N-434-C-T5
RG2012N-434-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-434-C-T5
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-434-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-434-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-434-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-434-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-434-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-434-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-434-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-434-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-434-C-T5
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .151" .094"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf