Susumu RG2012N-4640-P-T1
RG2012N-4640-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4640-P-T1
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4640-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-4640-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-4640-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4640-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4640-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4640-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4640-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4640-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-4640-P-T1
MOSFET P-CH 500V 1.5A I2PAK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 128POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V RADIAL datasheet.pdf
500 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf