Susumu RG2012N-4640-W-T5
RG2012N-4640-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4640-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4640-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-4640-W-T5
QUANTITY
RG2012N-4640-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4640-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4640-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4640-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4640-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4640-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4640-W-T5
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 128-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN 34POS .100"X.100" SLD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 590 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf