Susumu RG2012N-4641-B-T5
RG2012N-4641-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4641-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4641-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4641-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4641-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4641-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4641-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4641-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4641-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4641-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4641-B-T5
RES 3.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 5V 200MA datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 3.6A 83 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC VCXO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
LABEL ROLL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
2 A, High-Side P-Channel Switch with Current Limit and Thermal Shutdown IC datasheet.pdf