Susumu RG2012N-474-W-T5
RG2012N-474-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-474-W-T5
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-474-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-474-W-T5
QUANTITY
RG2012N-474-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-474-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-474-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-474-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-474-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-474-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-474-W-T5
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR MFP10S datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HIGH/TYPE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUDED datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC FLYBK datasheet.pdf
100UF 10V 5X11 datasheet.pdf