Susumu RG2012N-4751-B-T5
RG2012N-4751-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4751-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4751-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4751-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4751-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4751-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4751-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4751-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4751-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4751-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4751-B-T5
RES SMD 3.92KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
EXTERNAL TOP FEED ASS'Y 6 CKT PR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
ASSY SQ 1POS 25X25MM 10.1MM HT datasheet.pdf