Susumu RG2012N-4751-B-T5
RG2012N-4751-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4751-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4751-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4751-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4751-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4751-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4751-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4751-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4751-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4751-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4751-B-T5
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 24VDC 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 79MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf