Susumu RG2012N-510-W-T1
RG2012N-510-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-510-W-T1
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-510-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-510-W-T1
QUANTITY
RG2012N-510-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-510-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-510-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-510-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-510-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-510-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-510-W-T1
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 511 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Cage Clamp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
330UF 50V 9.5X38 105C AXI datasheet.pdf