Susumu RG2012N-54R9-W-T1
RG2012N-54R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-54R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-54R9-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-54R9-W-T1
QUANTITY
RG2012N-54R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-54R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-54R9-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-54R9-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-54R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-54R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-54R9-W-T1
RES 0.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC UART BRIDGE TO USB 1CH 24-QFN datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf