Susumu RG2012N-57R6-C-T5
RG2012N-57R6-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-57R6-C-T5
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-57R6-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-57R6-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-57R6-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-57R6-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-57R6-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-57R6-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-57R6-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-57R6-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-57R6-C-T5
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 17A TO264 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 230V datasheet.pdf