Susumu RG2012N-60R4-W-T1
RG2012N-60R4-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-60R4-W-T1
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-60R4-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-60R4-W-T1
QUANTITY
RG2012N-60R4-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-60R4-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-60R4-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-60R4-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-60R4-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-60R4-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-60R4-W-T1
IC REG CTLR MLT CONFG 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 830MA 338 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 20A 24V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 1.5KW datasheet.pdf
RES 12 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf