Susumu RG2012N-6190-W-T5
RG2012N-6190-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6190-W-T5
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6190-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-6190-W-T5
QUANTITY
RG2012N-6190-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6190-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6190-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6190-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6190-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6190-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-6190-W-T5
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
H48-6 SHEET 150X150X3MM datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
SHEET ALUM 19.05X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" GOLD datasheet.pdf