Susumu RG2012N-621-B-T5
RG2012N-621-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-621-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-621-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-621-B-T5
QUANTITY
RG2012N-621-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-621-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-621-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-621-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-621-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-621-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-621-B-T5
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
RES TEMP SENS 6.8K OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/YEL 2.7-3.9 datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.25W 3.3VIN 5VOUT datasheet.pdf