Susumu RG2012N-6341-D-T5
RG2012N-6341-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6341-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6341-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-6341-D-T5
QUANTITY
RG2012N-6341-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6341-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6341-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6341-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6341-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6341-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-6341-D-T5
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
LASER MODULE 532NM 1-5MW LINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 250MW SOT23 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A PCP datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 1" datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf