Susumu RG2012N-6490-W-T1
RG2012N-6490-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6490-W-T1
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6490-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-6490-W-T1
QUANTITY
RG2012N-6490-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6490-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6490-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6490-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6490-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6490-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-6490-W-T1
RIVET PUSH 0.200" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 4X6 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CLIP 10/12AWG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A GP20 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 1.17M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf