Susumu RG2012N-682-W-T1
RG2012N-682-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-682-W-T1
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-682-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-682-W-T1
QUANTITY
RG2012N-682-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-682-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-682-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-682-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-682-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-682-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-682-W-T1
BOX ABS GRAY 4.8"L X 3.2"W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TXRX OPT SFP 4 GB/S 1310NM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO DPDT SNAP 120V datasheet.pdf
IC TRANS RF HF/VHF/UHF datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.2NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf