Susumu RG2012N-7150-B-T5
RG2012N-7150-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7150-B-T5
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7150-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-7150-B-T5
QUANTITY
RG2012N-7150-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7150-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7150-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7150-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7150-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7150-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7150-B-T5
CAP FILM 560PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE SMA R/A-SMA JACK RG316 48" datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ASSY SAHT datasheet.pdf
IC PROG SENSOR SGL COND 10-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD G5 8POS datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM datasheet.pdf