Susumu RG2012N-7320-B-T5
RG2012N-7320-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7320-B-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7320-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-7320-B-T5
QUANTITY
RG2012N-7320-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7320-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7320-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7320-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7320-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7320-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7320-B-T5
IC FET BUS SWITCH QUAD 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532-FCBGA datasheet.pdf
SENSOR MAGNETOPOT 20K OHM 500MM datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Plug Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2A 117 MOHM SMD datasheet.pdf